  • AFS14A35-1902.00-T3
AFS14A35-1902.00-T3
advertisement
Manufacturer No:
AFS14A35-1902.00-T3
HK JDW NO:
5-AFS14A35-1902.00-T3
Package:
5-SMD, No Lead
Description:
FILTER SAW 1902.00 MHZ SMD
Step5Bar-code shipping tag
AFS14A35-1902.00-T3
    Select All
  • Voltage - Rated DC
    3V
  • Number of Functions
    1
  • Frequency
    1.902GHz
  • Physical Dimension
    L1.4XB1.1XH0.7 (mm)/L0.055XB0.043XH0.028 (inch)
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    35MHz
  • Filter Type
    SAW FILTER
  • Insertion Loss (dB)
    1.8 dB
  • Height
    711.2μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    5-SMD, No Lead
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.043W 1.40mmx1.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C