  • AFS14A40-1900.00-T3
AFS14A40-1900.00-T3
advertisement
Manufacturer No:
AFS14A40-1900.00-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AFS14A40-1900.00-T3
Package:
5-SMD, No Lead
Description:
FILTER SAW 1900.00 MHZ SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFS14A40-1900.00-T3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    5-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.055Lx0.043W 1.40mmx1.10mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated DC
    3V
  • Frequency
    1.9GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    40MHz
  • Insertion Loss
    2dB
  • Insertion Loss (dB)
    2 dB
  • Frequency - Cutoff or Center
    1.9GHz
  • Height
    711.2μm
  • Length
    1.397mm
  • Width
    1.0922mm
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm