  • AFS1575.42S4-T
AFS1575.42S4-T
advertisement
Manufacturer No:
AFS1575.42S4-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AFS1575.42S4-T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AFS1575.42S4-T
Description:
FILTER SAW 1.575GHZ 6SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AFS1575.42S4-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, No Lead
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    50Ohm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    GPS
  • Bandwidth
    2.4MHz
  • Insertion Loss
    1.5dB
  • Insertion Loss (dB)
    1.5 dB
  • Frequency - Cutoff or Center
    1.575GHz
  • Load Impedance
    50Ohm
  • Height (Max)
    0.050 1.28mm