  • AGF600-48S28-6L
AGF600-48S28-6L
advertisement
Manufacturer No:
AGF600-48S28-6L
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-AGF600-48S28-6L
Package:
14-DIP Module, Full Brick
Datasheet:
AGF600-48S28-6L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AGF600-48S28-6L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power (Watts)
    600W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    94%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Current - Output (Max)
    21.5A
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    14-DIP Module, Full Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    AGF600 (600W)
  • Size / Dimension
    4.60Lx2.40W x 0.50 H 116.8mmx61.0mmx12.7mm