  • AGL250V5-CSG196I
AGL250V5-CSG196I
advertisement
Manufacturer No:
AGL250V5-CSG196I
Manufacturer:
Microsemi Corporation
HK JDW NO:
523-AGL250V5-CSG196I
Package:
196-TFBGA, CSBGA
Datasheet:
AGL250V5-CSG196I
Description:
1.5V V FPGAs IGLOO Series 196-TFBGA, CSBGA 20μA mA 0.5mm mm 196
Quantity:
In Stock : 1358
Step5Bar-code shipping tag
AGL250V5-CSG196I
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Package / Case
    196-TFBGA, CSBGA
  • Number of Pins
    196
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Published
    2016
  • Series
    IGLOO
  • Number of Terminations
    196
  • Voltage - Supply
    1.425V~1.575V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    1.5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    AGL250
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Operating Supply Current
    20μA
  • Number of I/O
    143
  • RAM Size
    4.5kB
  • Number of Logic Elements/Cells
    6144
  • Max Frequency
    250MHz
  • Height
    1.2mm
  • Length
    8mm
  • Width
    8mm