  • AHA10AJB-28R
AHA10AJB-28R
advertisement
Manufacturer No:
AHA10AJB-28R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AHA10AJB-28R
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
RES CHAS MNT 28 OHM 5% 10W
Step5Bar-code shipping tag
AHA10AJB-28R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.748Lx0.787W 19.00mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    28Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    10.9982mm
  • Height Seated (Max)
    0.429 10.90mm