  • AHA10BJB-13R
AHA10BJB-13R
advertisement
Manufacturer No:
AHA10BJB-13R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AHA10BJB-13R
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
13Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
AHA10BJB-13R
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    3.504Lx2.756W 89.00mmx70.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    13Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    100W
  • Lead Style
    M4 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    1.795 45.60mm