  • AHA50AFB-2K8
AHA50AFB-2K8
advertisement
Manufacturer No:
AHA50AFB-2K8
HK JDW NO:
898-AHA50AFB-2K8
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
2.8kOhm, ±1%,
Step5Bar-code shipping tag
AHA50AFB-2K8
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.142W 50.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.8kOhm
  • Power (Watts)
    50W
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm