  • AHA50AJB-22R
AHA50AJB-22R
advertisement
Manufacturer No:
AHA50AJB-22R
HK JDW NO:
898-AHA50AJB-22R
Description:
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 50W
Step5Bar-code shipping tag
AHA50AJB-22R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.142W 50.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    10mm
  • Working Voltage
    2000V
  • Lead Style
    Solder Lugs
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    16.51mm
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm