  • AHA80AFB-0R1
AHA80AFB-0R1
advertisement
Manufacturer No:
AHA80AFB-0R1
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AHA80AFB-0R1
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
100mOhm, ±1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AHA80AFB-0R1
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AHA
  • Size / Dimension
    2.598Lx1.850W 66.00mmx47.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100mOhm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    80W
  • Lead Style
    M5 Threaded
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm