  • AHA80AJB-100R
AHA80AJB-100R
advertisement
Manufacturer No:
AHA80AJB-100R
HK JDW NO:
898-AHA80AJB-100R
Description:
FIXED RESISTOR 100Ohm, ±5%,
Step5Bar-code shipping tag
AHA80AJB-100R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
    Flanges
  • Housing Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
    AHA
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    2.598Lx1.850W 66.00mmx47.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    100Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Max Power Dissipation
    80W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    18mm
  • Working Voltage
    2000V
  • Lead Style
    Threaded
  • Lead/Base Style
    Solder
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    26.0096mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm