  • AHM180PS15
AHM180PS15
advertisement
Manufacturer No:
AHM180PS15
HK JDW NO:
906-AHM180PS15
Package:
Datasheet:
AHM180PS15
Step5Bar-code shipping tag
AHM180PS15
    Select All
  • Mount
    External
  • Weight
    1.4lbs 635g
  • Operating Temperature
    0°C~60°C
  • Series
    AHM180 (180W)
  • Size / Dimension
    7.87Lx3.15W x 1.46 H 200.0mmx80.0mmx37.0mm
  • Power Rating
    180W
  • Max Power Dissipation
    180W
  • Lead Length
    900mm
  • Max Output Current
    12A
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Input
    80V~264VAC
  • Output Current
    12A
  • Output Power
    180W
  • Min Input Voltage
    80V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Current - Output 1
    12A
  • Max Output Power
    180W
  • Output Connector
    Power DIN, 4 Pin
  • Nominal Output Voltage
    15V
  • No Load Power Consumption
    500mW Max
  • Min Input Voltage (AC)
    80V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    37.084mm