  • AHP50AJB-22R
AHP50AJB-22R
advertisement
Manufacturer No:
AHP50AJB-22R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AHP50AJB-22R
Package:
Axial, Box
Datasheet:
Description:
22Ohm, ±5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AHP50AJB-22R
  • Package / Case
    Axial, Box
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AHP
  • Size / Dimension
    1.969Lx1.142W 50.00mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    50W
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height Seated (Max)
    0.650 16.50mm