  • AIAP-03-392K
AIAP-03-392K
advertisement
Manufacturer No:
AIAP-03-392K
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AIAP-03-392K
Package:
Axial
Datasheet:
AIAP-03-392K
Description:
Quantity:
In Stock : 14077
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIAP-03-392K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AIAP-03
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.449Diax0.902L 11.40mmx22.90mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    430mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    430mA
  • Inductance
    3.9mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.75Ohm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Lead/Base Style
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Length
    22.86mm