  • AIMC-0603-39NJ-T
AIMC-0603-39NJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AIMC-0603-39NJ-T
HK JDW NO:
5-AIMC-0603-39NJ-T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
AIMC-0603-39NJ-T
Description:
Quantity:
In Stock : 224000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AIMC-0603-39NJ-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    800μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AIMC-0603
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Multilayer
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    300mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    39nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    600mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.1GHz
  • Q @ Freq
    12 @ 100MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz