  • AIRD-02-1R8M
AIRD-02-1R8M
advertisement
Manufacturer No:
AIRD-02-1R8M
HK JDW NO:
5-AIRD-02-1R8M
Datasheet:
AIRD-02-1R8M
Step5Bar-code shipping tag
AIRD-02-1R8M
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIRD-02
  • Size / Dimension
    0.827Dia 21.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    11.4A
  • Lead Pitch
    19mm
  • Lead Length
    12.5mm
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    3mOhm Max
  • Max DC Current
    68A
  • Diameter
    21mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm