  • AISC-0603-R047J-T
AISC-0603-R047J-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-0603-R047J-T
HK JDW NO:
5-AISC-0603-R047J-T
Package:
Nonstandard
Datasheet:
AISC-0603-R047J-T
Description:
Fixed Inductors 47nH 5%
Step5Bar-code shipping tag
AISC-0603-R047J-T
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Series
    AISC-0603
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.044W 1.80mmx1.12mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    400mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    1.12mm
  • Current Rating
    400mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    270mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.6GHz
  • Q @ Freq
    36 @ 200MHz
  • Inductance Frequency - Test
    200MHz
  • Q Factor
    35
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Height
    970μm
  • Height Seated (Max)
    0.040 1.02mm
  • Length
    1.778mm
  • Width
    1.1176mm