  • AISC-1008-R0047J-T
AISC-1008-R0047J-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1008-R0047J-T
HK JDW NO:
5-AISC-1008-R0047J-T
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Fixed Inductors 4.7nH 5%
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1008-R0047J-T
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    AISC-1008
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Part Status
    Active
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic, Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.79mm
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    110mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 1.5GHz
  • Q Factor
    60
  • Height
    2.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm