  • AISC-1210H-100K-T
AISC-1210H-100K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1210H-100K-T
HK JDW NO:
5-AISC-1210H-100K-T
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
AISC-1210H-100K-T
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1210H-100K-T
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Supplier Device Package
    1210
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    AISC-1210H
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.098W 3.50mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    650mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.7mm
  • Current Rating
    650mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    509mOhm Max
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    26MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    2mm
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm
  • Length
    3.5052mm
  • Width
    2.4892mm