  • AISC-1812H-330K-T
AISC-1812H-330K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISC-1812H-330K-T
HK JDW NO:
5-AISC-1812H-330K-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AISC-1812H-330K-T
Step5Bar-code shipping tag
AISC-1812H-330K-T
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AISC-1812H
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Wirewound
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    310mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    860mOhm Max
  • Max DC Current
    310mA
  • Frequency - Self Resonant
    12MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Height
    2.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm