  • AISM-1812-271K-T
AISM-1812-271K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISM-1812-271K-T
HK JDW NO:
5-AISM-1812-271K-T
Datasheet:
AISM-1812-271K-T
Step5Bar-code shipping tag
AISM-1812-271K-T
  • Q Factor
    40
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    1812 (4532 Metric)
  • Supplier Device Package
    1812
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    92mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    92mA
  • Inductance
    270μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15Ohm Max
  • Max DC Current
    92mA
  • Frequency - Self Resonant
    4MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz