  • AISM-1812-680K-T
AISM-1812-680K-T
advertisement
Manufacturer No:
AISM-1812-680K-T
HK JDW NO:
5-AISM-1812-680K-T
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
AISM-1812-680K-T
Step5Bar-code shipping tag
AISM-1812-680K-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AISM-1812
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Molded Chip
  • Current Rating
    130mA
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    6Ohm Max
  • Max DC Current
    130mA
  • Frequency - Self Resonant
    9MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Q Factor
    50
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm