  • AISR-01-103J
AISR-01-103J
advertisement
Manufacturer No:
AISR-01-103J
HK JDW NO:
5-AISR-01-103J
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
AISR-01-103J
Description:
Quantity:
In Stock : 708
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AISR-01-103J
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    AISR-01
  • Size / Dimension
    0.425Dia 10.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating
    25mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Inductance
    10mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    12.1Ohm Max
  • Max DC Current
    25mA
  • Frequency - Self Resonant
    250kHz
  • Inductor Application
    FILTER CHOKE
  • Q @ Freq
    100 @ 50kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Diameter
    10.8mm
  • Height
    14mm
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm