  • AIUR-08-270K
AIUR-08-270K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-08-270K
HK JDW NO:
5-AIUR-08-270K
Datasheet:
AIUR-08-270K
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-08-270K
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    AIUR-08
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Number of Terminations
    4
  • Number of Functions
    2
  • Current Rating
    3.3A
  • Lead Pitch
    4mm
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    48mOhm Max
  • Max DC Current
    3.3A
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Terminal Placement
    DUAL IN-LINE
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    5.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm