  • AIUR-09-150M
AIUR-09-150M
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-09-150M
HK JDW NO:
5-AIUR-09-150M
Datasheet:
AIUR-09-150M
Description:
FIXED IND 15UH 2.9A 62 MOHM TH
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-09-150M
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Series
    AIUR-09
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Number of Terminations
    4
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    2.9A
  • Lead Pitch
    4mm
  • Lead Length
    6mm
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    62mOhm Max
  • Max DC Current
    2.9A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    10mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm