  • AIUR-10-332K
AIUR-10-332K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-10-332K
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AIUR-10-332K
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
AIUR-10-332K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-10-332K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2004
  • Series
    AIUR-10
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Radial
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    150mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    150mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Inductance
    3.3mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.8Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    7.5mm