  • AIUR-11-153K
AIUR-11-153K
advertisement
Manufacturer No:
AIUR-11-153K
HK JDW NO:
5-AIUR-11-153K
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Datasheet:
AIUR-11-153K
Step5Bar-code shipping tag
AIUR-11-153K
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2007
  • Series
    AIUR-11
  • Size / Dimension
    0.375Dia 9.53mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    76mA
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    810 μm
  • Inductance
    15mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    27.6Ohm Max
  • Max DC Current
    100mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Height
    11.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.450 11.43mm