  • AKT4H213200
AKT4H213200
advertisement
Manufacturer No:
AKT4H213200
HK JDW NO:
590-AKT4H213200
Package:
Datasheet:
AKT4H213200
Description:
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT
Step5Bar-code shipping tag
AKT4H213200
  • Weight
    0.265lb 120.2g
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Series
    KT4H
  • Max Operating Temperature
    50°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Output Type
    Analog, Relay (2)
  • Panel Cutout Dimensions
    Square - 45.00mm x 45.00mm
  • Input Range
    -200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
  • Number of Characters Per Row
    4, 4
  • Display Characters - Height
    0.472 12.00mm 0.240 6.00mm