  • ALA7DD681DF450
ALA7DD681DF450
advertisement
Manufacturer No:
ALA7DD681DF450
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-ALA7DD681DF450
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
ALA7DD681DF450
Description:
ALA7D 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ALA7DD681DF450
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    32 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ALA7D
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    227.8mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 85°C
  • Polarization
    Polar
  • Impedance
    567.8mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.7A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm