  • ALA7DF471CF450
ALA7DF471CF450
advertisement
Manufacturer No:
ALA7DF471CF450
HK JDW NO:
417-ALA7DF471CF450
Datasheet:
ALA7DF471CF450
Description:
ALA7D 470μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ALA7DF471CF450
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    ALA7D
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    470μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    322.4mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    13000 Hrs @ 85°C
  • Impedance
    233.4mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.18A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    5.4A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm