  • ALA8DD301CD450
ALA8DD301CD450
advertisement
Manufacturer No:
ALA8DD301CD450
HK JDW NO:
417-ALA8DD301CD450
Description:
ALA8D 300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.378Dia 35.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
ALA8DD301CD450
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    ALA8D
  • Size / Dimension
    1.378Dia 35.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    454mOhm @ 100Hz
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    161.2mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    2.67A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    6.59A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    1.850 47.00mm