  • ALS30A332ND250
ALS30A332ND250
advertisement
Manufacturer No:
ALS30A332ND250
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-ALS30A332ND250
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
3.3mF Capacitor 20% Bulk 10400mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
ALS30A332ND250
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    3.3mF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    31.8mm
  • Reference Standard
    IEC60384-4
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    4.95mA
  • Ripple Current
    10400mA
  • ESR
    52 mΩ
  • Diameter
    77mm
  • Length
    75mm