  • ALS80A223DF063
ALS80A223DF063
advertisement
Manufacturer No:
ALS80A223DF063
HK JDW NO:
417-ALS80A223DF063
Description:
ALS80 22000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.417Dia 36.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Quantity:
In Stock : 44
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ALS80A223DF063
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    22000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    22mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    0.504 12.80mm
  • Lifetime @ Temp
    6000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    18mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    11.5A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    14.7A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm