  • ALS80C332MF450
ALS80C332MF450
advertisement
Manufacturer No:
ALS80C332MF450
HK JDW NO:
417-ALS80C332MF450
Description:
ALS80 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 2.598Dia 66.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS80C332MF450
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.598Dia 66.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    3300μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.122 28.50mm
  • Lifetime @ Temp
    8000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    31mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    10.9A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    19.5A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    4.213 107.00mm