  • ALS80U203NP200
ALS80U203NP200
advertisement
Manufacturer No:
ALS80U203NP200
HK JDW NO:
417-ALS80U203NP200
Description:
ALS80 20000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS80U203NP200
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    20000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    21mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    16mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    18.2A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    22.5A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    5.827 148.00mm