  • ALS81H123NT400
ALS81H123NT400
advertisement
Manufacturer No:
ALS81H123NT400
HK JDW NO:
417-ALS81H123NT400
Datasheet:
ALS81H123NT400
Description:
ALS81 12000μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
ALS81H123NT400
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    12000μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    17mOhm @ 100Hz
  • Lead Spacing
    1.252 31.80mm
  • Lifetime @ Temp
    9000 Hrs @ 105°C
  • Impedance
    12mOhm
  • Ripple Current @ Low Frequency
    19A @ 100Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    26.1A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    8.740 222.00mm