  • ALSR5AR1250KE07
ALSR5AR1250KE07
advertisement
Manufacturer No:
ALSR5AR1250KE07
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-ALSR5AR1250KE07
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 125mOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ALSR5AR1250KE07
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Power Rating
    4W
  • Packing Method
    TR
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    4W
  • Rated Temperature
    25°C
  • Diameter
    5.08mm
  • Length
    23.37mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%