  • AMCA62-2R640G-01F-T
AMCA62-2R640G-01F-T
advertisement
Manufacturer No:
AMCA62-2R640G-01F-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AMCA62-2R640G-01F-T
Package:
SMD/SMT
Description:
1 Bands Chip UHF 2GHz~3GHz Surface Mount Solder 2.6GHz 2.6dBi Tape & Reel (TR) 0.039 1.00mm BRS, WiMax™, WLAN
Quantity:
In Stock : 800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AMCA62-2R640G-01F-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AMCA
  • Published
    2011
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Applications
    BRS, WiMax™, WLAN
  • Power Rating
    3W
  • Max Power Dissipation
    3W
  • Frequency
    2.64GHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Power - Max
    3W
  • Bandwidth
    200MHz
  • Gain
    2.6dBi
  • Max Frequency
    2.64GHz
  • Frequency Range
    2.54GHz~2.74GHz
  • RF Family/Standard
    802.15.4, Bluetooth, WiFi
  • Antenna Type
    Chip
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    2.6GHz
  • Height
    990.6μm
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm