  • AMEPR10D-3630AZ-110D
AMEPR10D-3630AZ-110D
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR10D-3630AZ-110D
HK JDW NO:
21-AMEPR10D-3630AZ-110D
Purchasing and Inquiry
AMEPR10D-3630AZ-110D Overview
The mount is on its way to Wire.There is 36V voltage output from it.For stable operation, the operating temperature should not exceed 80°C.As a condition for achieving stable operation, the operating temperature should be greater than -20°C.When operating at the maximum output current of 300mA, it is capable of providing all the benefits associated with LED drivers.
AMEPR10D-3630AZ-110D Features
AMEPR10D-3630AZ-110D Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR10D-3630AZ-110D LED Driver ICs applications.
  • LED Lightings for Inspection Devices
  • Street lighting
  • Portable lighting
  • Scanners and Handy Terminals
  • Dimmable LED for vehicle interiors
  • Medical surgery lighting
  • Architectural lighting
  • Flicker-free LED Lighting using R1580N
  • Other Electronic Devices
  • Down lights
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR10D-3630AZ-110D
  • Weight
    160g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    81 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    300mA
  • Voltage - Output
    36V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Power - Output
    10W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm