  • AMEPR15D-5030AZ-220D
AMEPR15D-5030AZ-220D
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR15D-5030AZ-220D
HK JDW NO:
21-AMEPR15D-5030AZ-220D
Package:
Description:
PMIC
Purchasing and Inquiry
AMEPR15D-5030AZ-220D Overview
Using this LED driver, there are 1 outputs.It is mounted in the way of Wire.The voltage at the output terminal is 50V.For stable operation, it is recommended that the operating temperature not exceed 80°C.Stable operation requires a temperature greater than -20°C.It is capable of delivering all benefits of a LED driver when operating with the maximal output current of 300mA.
AMEPR15D-5030AZ-220D Features
AMEPR15D-5030AZ-220D Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR15D-5030AZ-220D LED Driver ICs applications.
  • A- lamps
  • Power source for accessories such as car audios, car navigation systems, and ETC systems
  • Down lighting
  • Ultraviolet (UV) and Infrared (IR) Irradiation Devices
  • Linear fluorescent
  • Auxiliary lights for on-vehicle cameras
  • High-end retail lighting
  • LED Lighting PFCs, Linear Dimmable
  • Portable lighting
  • Architectural lighting
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR15D-5030AZ-220D
    Select All
  • Mount
    Wire
  • Weight
    160g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Efficiency
    82 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    300mA
  • Voltage - Output
    50V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Current - Leakage
    250μA
  • Power - Output
    15W
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm