  • AMEPR30D-15200AZ-U
AMEPR30D-15200AZ-U
advertisement
Manufacturer No:
AMEPR30D-15200AZ-U
HK JDW NO:
21-AMEPR30D-15200AZ-U
Purchasing and Inquiry
AMEPR30D-15200AZ-U Overview
These LED drivers have 1 outputs.There is a device mounted on the Wire.This device has an output voltage of 15V volts.A stable operating temperature of 80°C is required.In order to maintain stable operation, a temperature greater than -20°C is essential.LED drivers can deliver all benefits of 2A due to their maximum output current.
AMEPR30D-15200AZ-U Features
AMEPR30D-15200AZ-U Applications
There are a lot of Aimtec AMEPR30D-15200AZ-U LED Driver ICs applications.
  • Sports Facility Lighting
  • Industrial LED Lighting: Image Recognition Devices
  • Down lighting
  • White LED Backlight for portable equipment
  • General lighting
  • Dimmable LED for vehicle interiors
  • Scanners and Handy Terminals
  • A- lamps
  • LED Lightings for Inspection Devices
  • Stage and Studio lighting
Step5Bar-code shipping tag
AMEPR30D-15200AZ-U
  • Height
    33.02mm
  • Length
    133.096mm
  • Width
    29.972mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Ratings
    IP67
  • Weight
    200g
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    79 %
  • Voltage - Isolation
    0V
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output
    15V
  • Frequency - Switching
    65kHz
  • Power - Output
    30W