  • AMI-21A-30-6
AMI-21A-30-6
advertisement
Manufacturer No:
AMI-21A-30-6
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-AMI-21A-30-6
Package:
Datasheet:
Description:
LINE FILTER 250VAC 30A CHASS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMI-21A-30-6
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    AMI-21
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Safety
  • Termination Style
    Threaded Post (M4)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    700μH
  • Current
    30A
  • Filter Type
    Single Phase
  • Frequency - Operating
    DC~400Hz