  • AMI-M11J-3-10-B-2
AMI-M11J-3-10-B-2
advertisement
Manufacturer No:
AMI-M11J-3-10-B-2
Manufacturer:
Altran Magnetics, LLC
HK JDW NO:
49-AMI-M11J-3-10-B-2
Package:
Datasheet:
Description:
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMI-M11J-3-10-B-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Packaging
    Box
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Termination Style
    Wire Leads
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    495μH
  • Current
    10A