  • AMMC-6333-W50
AMMC-6333-W50
advertisement
Manufacturer No:
AMMC-6333-W50
Manufacturer:
Broadcom
HK JDW NO:
107-AMMC-6333-W50
Package:
Module
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AMMC-6333-W50
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    RF/Microwave Amplifiers
  • Max Power Dissipation
    2.5W
  • Voltage - Supply
    5V
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    18GHz~33GHz
  • Power Supplies
    5V
  • Number of Channels
    1
  • Test Frequency
    20GHz~30GHz
  • Current - Supply
    230mA
  • Gain
    22dB
  • RF/Microwave Device Type
    WIDE BAND MEDIUM POWER
  • RF Type
    VSAT
  • Input Power-Max (CW)
    20dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm