  • AMMC-6650-W50
AMMC-6650-W50
advertisement
Manufacturer No:
AMMC-6650-W50
HK JDW NO:
107-AMMC-6650-W50
Step5Bar-code shipping tag
AMMC-6650-W50
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Module
  • Number of Pins
    10
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2016
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Subcategory
    RF/Microwave Attenuators
  • Construction
    COMPONENT
  • Power Supplies
    1.251.5V
  • Impedance
    50Ohm
  • Max Frequency
    40GHz
  • Frequency Range
    0Hz~40GHz
  • RF/Microwave Device Type
    VARIABLE ATTENUATOR
  • Operating Frequency-Max
    40000MHz
  • Input Power-Max (CW)
    16.99dBm
  • Attenuation Value
    20dB
  • Length
    1.55mm