  • AN30182A-PB
AN30182A-PB
advertisement
Manufacturer No:
AN30182A-PB
HK JDW NO:
590-AN30182A-PB
Package:
25-VFBGA, WLCSP
Datasheet:
Description:
Adjustable 0.4mm PMIC AN30182 25 Pin 25-VFBGA, WLCSP
Quantity:
In Stock : 3301
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
AN30182A-PB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    25-VFBGA, WLCSP
  • Number of Pins
    25
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2A (4 Weeks)
  • Number of Terminations
    25
  • ECCN Code
    EAR99
  • Subcategory
    Power Management Circuits
  • Max Power Dissipation
    425mW
  • Voltage - Supply
    1.7V~5.5V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Terminal Pitch
    0.4mm
  • Base Part Number
    AN30182
  • Number of Outputs
    8
  • Output Voltage
    2.4V
  • Output Type
    Adjustable
  • Max Output Current
    600mA
  • Voltage - Output 1
    2.4V
  • Output Current
    600mA
  • Max Output Voltage
    2.4V
  • Voltage - Output 2
    2.4V
  • Topology
    Step-Down (Buck) Synchronous (2), Linear (LDO) (6)
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Frequency - Switching
    3MHz
  • Max Input Voltage
    5.5V
  • Supply Current-Max (Isup)
    0.6mA
  • Current - Output 1
    600mA
  • Voltage - Output 3
    3.3V
  • Min Output Voltage
    800mV
  • Current - Output 2
    600mA
  • w/Sequencer
    No
  • Voltage/Current - Output 1
    0.8V~2.4V 600mA
  • Current - Output 3
    300mA
  • Voltage/Current - Output 2
    0.8V~2.4V 600mA
  • Voltage/Current - Output 3
    1V~3.3V 300mA
  • Length
    2.2mm
  • Width
    2.2mm