  • AN78L20ME1
AN78L20ME1
advertisement
Manufacturer No:
AN78L20ME1
HK JDW NO:
590-AN78L20ME1
Package:
TO-243AA
Datasheet:
AN78L20ME1
Description:
Fixed AN78L20 PMIC TO-243AA
Quantity:
In Stock : 10185
Step5Bar-code shipping tag
AN78L20ME1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-243AA
  • Supplier Device Package
    3-HSIP
  • Operating Temperature
    0°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2002
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Base Part Number
    AN78L20
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    100mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    20V
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature
  • Current - Quiescent (Iq)
    3.5mA
  • PSRR
    44dB (120Hz)