  • ANT-315-CW-RCS
ANT-315-CW-RCS
advertisement
Manufacturer No:
ANT-315-CW-RCS
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-315-CW-RCS
Package:
SMA
Datasheet:
ANT-315-CW-RCS
Step5Bar-code shipping tag
ANT-315-CW-RCS
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    AccliMate™ RCU
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Applications
    Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
  • Frequency
    315MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    10MHz
  • Frequency Range
    310MHz~320MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Diameter
    7.11mm
  • Height
    53.4924mm
  • Length
    45mm