  • ANT-868-CW-HW
ANT-868-CW-HW
advertisement
Manufacturer No:
ANT-868-CW-HW
Manufacturer:
Linx Technologies
HK JDW NO:
473-ANT-868-CW-HW
Package:
Datasheet:
ANT-868-CW-HW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ANT-868-CW-HW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Connector Mount
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    HW
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Frequency
    868MHz
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    25MHz
  • Gain
    0dBi
  • Frequency Range
    855MHz~880MHz
  • RF Family/Standard
    General ISM
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • VSWR
    1.9
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    868MHz
  • Diameter
    8.1mm
  • Height
    135.509mm
  • Length
    135.382mm
  • Height (Max)
    5.335 135.50mm