  • ANT-916-CW-RCS
ANT-916-CW-RCS
advertisement
Manufacturer No:
ANT-916-CW-RCS
HK JDW NO:
473-ANT-916-CW-RCS
Package:
Datasheet:
ANT-916-CW-RCS
Step5Bar-code shipping tag
ANT-916-CW-RCS
  • Series
    AccliMate™ RCU
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Applications
    ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
  • Construction
    COAXIAL
  • Frequency
    916MHz
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -20°C
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    150MHz
  • Gain
    3.3dBi
  • Frequency Range
    886MHz~946MHz
  • RF/Microwave Device Type
    ANTENNA-OTHER
  • Antenna Type
    Whip, Right Angle
  • VSWR
    1.9
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz
  • Frequency (Center/Band)
    915MHz
  • Omnidirectional
    YES
  • Diameter
    7.11mm
  • Height
    53.4924mm
  • Length
    45mm